Novinky v PHP 7 (3. díl)

Jak je na tom PHP 7 z hlediska výkonu? A v čem PHP 7 ruší staré pořádky? Čtěte poslední díl ze seriálu PHP 7 a dozvíte se více.

« Číst předchozí díl

Výkon

Nový PHPNG engine si vede velmi dobře. Podle testů na Wordpress, Zend a Laravel se rychlost oproti PHP 5.6 zdvojnásobila. Což je velice skvělé a i kdybychom pominuli všechny ostatní vylepšení, tak kvůli zvýšení výkonu se přechod na PHP 7 rozhodně vyplatí.

Výkon PHP 7 na Wordpress

Výkon PHP 7 na frameworku Zend a Laravel

Narozdíl od předchozí verze PHP může navíc na Windows běžet v 64bitovém režimu, což na Linuxu už bylo dávno běžné.

Zachytávání systémových výjimek

Zachytávání výjimek, které generoval přímo Engine bylo dříve nemožné a vždy skončilo fatální chybou. Nyní je můžeme zachytit a vyhodnotit přímo v našem PHP kódu.

try {
    call_method(null); // Vyhodilo by Fatal Error
catch (EngineException $e) {
    echo "Exception: {$e->getMessage()}\n"
}

Zastaralé funkce jsou pryč

Při migraci na PHP 7 si dejte pozor, aby váš web neobsahoval zastaralé funkce, které se v nové verzi rozhodli odstranit. Všechny tyto funkce však byly už v PHP 5 označeny jako deprecated. Pokud si však nejste jisti, můžete zkontrolovat seznam odstraněných funkcí a seznam odstraněných SAPI a rozšíření.

Kde PHP 7 provozovat?

Každý si ho může zdarma stáhnout a provozovat na svém serveru. Pro produkční prostředí je však daleko pohodlnější využít dostupných webhostingů. Nasazené už ho má například WEDOS NoLimit, Savana 100 a přidávají se i další poskytovatelé.

« Číst předchozí díl

Vydáno: 19.6.2016