3 příplatkové služby, které se oplatí

Když si zařizujete webhosting, máte ho v základu, zvláště u levnějších variant. Výkonově může být super, ale může vám chybět například podpora HTTPS nebo častější zálohování. Podívejme se na některé příplatkové služby, které se mohou hodit každému.

Neomezené množství aliasů

Pomocí doménového aliasu můžete přistupovat k jednomu webhostingu z více domén. Může se hodit pro multijazyčné weby, kdy používáte pro odlišení jazykových verzí například domény .cz, .sk a .com. Nebo tím můžete vyřešit hostování více jednoduchých webů na jednom webhostingu, čímž ušetříte. Je nutné pamatovat, že sdílené budou i e-mailové schránky. Pokud vám někdo pošle e-mail na [email protected], zároveň vám to přijde i na [email protected].

HTTPS na doméně SNI

Pro weby se stává HTTPS nutností a ne pouhou možností. Roli už nehraje jen zabezpečení, ale i větší důvěryhodnost a efekt na SEO. Abyste si mohli nainstalovat vlastní certifikát, potřebujete buť vlastní IPv4 adresu nebo SNI, což bývá většinou levnější.

Častější zálohování

Při zařizování hostingu pozor na to, co provozovatel garantuje. Často nejsou denní zálohy úplnou samozřejmostí. A pokud máte své data aspoň trochu rádi, doporučuji si zaplatit variantu hostingu s denním zálohováním nebo příplatkovou službu, co to zajistí.

Vydáno: 5.7.2016